19.05.2022 - Aktualny czas dostawy - 1 do 3 dni robocze

TWÓRCA

 

Anna Borkowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Swoją pracę dzieli na twórczość artystyczną i projektową. Specjalizuje się w projektach, które określają całościowe, wizualne oraz brandingowe rozwiązania dla firm, instytucji i miast. 

 

DZIAŁALNOŚĆ ARTYSTYCZNA I ARCHITEKTONICZNA 

 • I miejsce w konkursie Kraków Airport Design na opracowanie motywów graficznych nowego terminalu w 2015. Projekt realizacyjny.
 • II miejsce w konkursie International Architecture Awards 2018. Projekt realizacyjny “5 ELEMENTS”
 • Wyróżnienie The European Product Design Award 2019  dla “5 ELEMENTS” -
 • Urban Design & Architecture Design Awards 2018 dla “5 ELEMENTS”
 • 2014, 2015 - The Wildlife Artist of the Year, London, The Mall Galleries.
 • 2015 -  Shanghai Botanical Garden - Indywidualna wystawa prac, projekt pawilonu
 • 2013-2019 - Zamek Książ (podczas Święta Kwiatów i Sztuki, kilkadziesiąt tysiący zwiedzających).
 • 2016 - udział w światowym konkursie Lexus Award 2016.
 • 2016 - indywidualna wystawa w sercu Wiednia, w zabytkowym Metro Kulturhaus.
 • identyfikacje wizualne, budowanie marki, projektowanie małej architektury dla biznesu i instytucji publicznych.
 • działalność charytatywna Art for Survival - David Shephard Wildlife Foundation 

 

OPINIE: 

I NAGRODA KRAKÓW AIRPORT DESIGN na opracowanie przewodniego motywu graficznego.

Patronem honorowym konkursu był prof. Stanisław Tabisz Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Opinia jury konkursu:

"Projekt Anny Borkowskiej systemowo podejmuje temat konkursu, poprzez próbę zróżnicowania motywu dla powierzchni o różnym charakterze, oferując interaktywne rozwiązania oraz wskazując różne ścieżki jakimi projekt ów może się rozwijać. Projekt ten, również trafniej wpisuje się w surowy charakter architektury terminalu, równocześnie nawiązując do CI portu oraz motywów związanych z Krakowem i Małopolską. Projekt wykazuje cechy profesjonalnego warsztatu w odniesieniu do identyfikacji przestrzennej, z uwzględnieniem elementów, które w zależności od konfiguracji przybierają różne znaczenie."

    

 

2018 INTERNATIONAL ARCHITECTURE AWARDS

II NAGRODA / Kategoria: Product Design – Interior Design Elements / 

Architecture Podium ma przyjemność ogłosić zwycięzców International Architecture Awards 2018r. przyznawanych projektom wykazującym doskonałość i innowacyjność w architekturze i wzornictwie. W tym roku zarejestrowano 586 projektów z ponad 40 krajów, obejmujących architekturę, projektowanie krajobrazu, projekty urbanistyczne, projektowanie produktów i projekty wnętrz. Laureatem w kategorii Interior Design Elements został „5 ELEMENTS” by Tomasz Borkowski, Anna Borkowska.

IAA2018

International Architecture Awards podkreśla i promuje światowych architektów i projektantów, aby tworzyć projekty wykorzystujące nowe wymiary w projektowaniu i innowacjach procesu projektowania, oferując dodatkowe korzyści, zwiększoną użyteczność, nową funkcjonalność, lepszą estetykę, wyjątkową wydajność i lepszą równowagę.

 

„5 ELEMENTS” IDEA

„Zachodnia kultura posuwała się naprzód, wygodnie zapominając o fundamentalnych zasadach życia i wszystkich pragnących pozbawić naszą planetę swoich zasobów, aby uzyskać widoczne bogactwo. Ambitna kultura Zachodu przez tak długi czas stosowała czystą naukę i logikę, że pozwoliła umysłowi uśpić duchowo, nie będąc w stanie zrozumieć nawet najprostszych zasad życia. Teraz, gdy doszło do tak wielu szkód, Zachód w swojej desperacji szuka jego zbawienia, zwracając się ku wschodnim filozofiom i wierzeniom. Filozofie takie jak Yin / Yang i Five-Elements […] "

Reminescencja „5 ELEMENTS” odnosi się do pięciu głównych żywiołów: drewna, ognia, wody, ziemi i metalu zwanych również pięcioma fazami lub pięcioma ruchami. Stosowano je w medycynie chińskiej, filozofii, kosmologii, cyklach, fazach, fengshui, wróżbiarstwie, muzyce i sztukach walki. „5 ELEMENTS” wykonany jest z materiałów pochodzących z natury. Każdy materiał odzwierciedla jeden element. Główna stalowa konstrukcja ramy uzupełniona o inne: akwarium [woda], kominek [ogień], kawałki drewna [drewno] i kamień w akwarium [ziemia]. Dlaczego tak?

Na przestrzeni lat, w szczególności dzisiaj ludzie wciąż używają zbyt wielu różnych sztucznych materiałów, aby tworzyć nowe produkty nie dbając o naturę. Zdecydowaliśmy się na użycie materiałów, które kiedyś mogą wrócić do środowiska bez dalszej degradacji przyrody. Chcieliśmy również zwrócić uwagę na to, jak cenna jest natura, dając możliwość kontemplacji wszystkich tych elementów w domu. W miejscu szczególnym, gdzie odnajdujemy spokój oraz czas na kontemplację.

„5 ELEMENTS” został zaprojektowany do nowoczesnych i industrialnych wnętrz, które pozwalają cieszyć się i podziwiać to, co stworzyła natura.

 

 

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com