19.10.2021 - Aktualny czas dostawy - 1 do 3 dni robocze

BLOG / PORADY

 • blog9.jpg

  Oświetlenie obrazów na ścianie

  Dla tych, którzy pragną perfekcyjnie wyeksponować obraz przygotowaliśmy kilka rad dotyczących oświetlenia.

 • blog11.jpg

  Naturalna i sztuczna barwa światła oraz ich wpływ na kolor

  Jednym z najważniejszych czynników zmieniających nasze widzenie jest barwa światła, którą postaramy się Państwu przybliżyć. Pomożemy przewidzieć jak naturalne lub sztuczne, ciepłe lub zimne światło wpływa na kolor.

 • blog7.jpg

  Kompozycja obrazów na ścianie

  Ekspozycja dzieł sztuki w swoim domu, biurze lub innej przestrzeni publicznej stała się powszechna, a nawet nieodzowna. Posiadania obrazu, grafiki czy innego obiektu artystycznego poprawia nam nastrój, sprawia, że czujemy się dobrze w swoim otoczeniu życiowym.

 • blog18.jpg

  Zasady i elementy oprawy obrazów


  Z ekskluzywną oprawą grafik większość z nas ma styczność w muzeach i w galeriach. Efekt ekspozycji uzyskuje się przez dodanie im dodatkowego szerokiego tła, na końcu zabezpieczonego szkłem i ramą, które bliżej przedstawiamy.

 • blog32.jpg

  Dlaczego warto oprawiać obrazy? Jakie ramy wybrać?

  Oto jest pytanie… Na szczęście, w Galerii w Chmurach na to pytanie znamy odpowiedź!

 • blog30.jpg

  Taniec w malarstwie

  Wiele ptaków wczesną wiosną po przylocie z odległych lądów, gdzie zimują, odgrywa przed swoimi potencjalnymi partnerkami szereg zabiegów, nazwijmy je „prorodzinnych”. Często jest to właśnie swoisty spektakl taneczny.

 • kon_czarny_obraz.jpg

  Biel i czerń – odwieczne przeciwieństwa.

  “Black and white always looks modern, whatever that word means.” – Karl Lagerfeld

  Motto, którego nie będziemy tłumaczyć, ale chętnie to Państwu zobrazujemy:)

 • blog20.jpg

  Miłość z lotu żurawia... Motyw i symbolika w malarstwie

  Wizerunek żurawia przywołuje wiele skojarzeń, stąd chyba takie bogactwo symbolicznych znaczeń związanych z tym pięknym ptakiem. Należy do ulubionych tematów w obrazach Galerii w Chmurach.

 • blog24.jpg

  Efekt motyla na obrazach - symbolika i znaczenie

  Motyw motyla nie należy do najbardziej charakterystycznych i częstych w propozycjach Galerii w Chmurach. Mimo to jest ważny, ceniony i pożądany. Dlaczego? Przecież motyl jest jednym z pierwszych zwiastunów wiosny, niesie z sobą radość, bogactwo koloru i swobodę.

 • blog29.jpg

  Ważka na obrazach - motyw i symbolika

  Oglądając obrazy w Galerii w Chmurach najczęściej skupiamy się na jej głównych bohaterach - żurawiach z rozpostartymi skrzydłami, lecącymi wśród chmur. Spektakularny lot ptaków w oddali zawsze zwraca uwagę widza.

 • blog31.jpg

  Motyw i symbolika konia na obrazach

  Wśród ulubieńców człowieka, na samym szczycie znajduje się koń. Z dwóch powodów. Ten nieparzystokopytny, roślinożerny ssak  towarzyszy nam od prehistorii. Odegrał znaczącą rolę w rozwoju cywilizacji.

 • blog1.jpg

  Natura na obrazach - symbolika i motyw w malarstwie

  Aż trzy państwa, niemal w tym samym czasie wysyłają misje na Marsa. USA, Chiny i Zjednoczone Emiraty Arabskie zaczęły wyścig nie na żarty o nowy świat, nowe możliwości nową naturę. Czy te niesamowite fotografie „czerwonej planety” to natura?

 • blog6.jpg

  Kogut na obrazach - motyw i symbolika

  Z podwórka trafia na ściany salonu - taki awans możliwy tylko w Galerii w Chmurach! Trochę żartobliwie mówimy o wizerunku koguta, który często występuje w literaturze, architekturze i sztuce ludowej, rzadziej w malarstwie.

 • obrazy_biuro.jpg

  Wybór obrazów do biura

  Aranżacja biura odgrywa znaczącą rolę w tworzeniu odpowiedniej atmosfery pracy. Odpowiednio zaprojektowane otoczenie dobrze wpływa na nastrój i produktywność pracowników.

 • sosny_tryptyk_blog.jpg

  Sosna na obrazach - symbolika i motyw

  Nie trzeba wiele wysiłku, żeby wyobrazić sobie szum i zapach sosnowego lasu. Nie trzeba też wiele, aby obraz przedstawiający sosny mieć na co dzień w swoim salonie, jadalni, sypialni, biurze lub innym miejscu.