22.01.2022 - Aktualny czas dostawy - 1 do 3 dni robocze

FAQ

W tym dziale odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli nasze odpowiedzi okażą się niewystarczające zapraszamy Państwa do kontaktu.

1. Który obraz wybrać?

Jeżeli mają Państwo trudność związaną z wyborem oraz dopasowaniem grafiki i obrazu do wnętrza, w którym ma być powieszony, prosimy o przesłanie zdjęcia miejsca ekspozycji. Otrzymają Państwo kompetentną poradę. Adres mail do przesyłania zdjęć: info@22cranes.com

2. Czy istnieje możliwość dostosowania kolorystyki obrazu do wnętrza?

W przypadku obrazów na płótnie, które są wykonywane na indywidualne zamówienie w odpowiednim stopniu możemy dostosować odcień pracy do Państwa potrzeb, tak aby obraz nie zatracił swojego uroku i optymalnie komponował się z całością wnętrza.

3. Którą oprawę wybrać?

Prezentowane przez nas oprawy są wysoce wyselekcjonowane i harmonijnie dobrane do obrazów. Oprawy srebrne są uniwersalne, oprawy ciemne z dodatkiem srebra lub złota są alternatywą dla osób poszukujących kontrastów, np. w pomieszczeniach, w których całość kolorystyczna jednolita. Więcej o zasadach ekspozycji znajdą Państwo na stronie o oprawach.

4. Czy można negocjować cenę?

Na cenę składa się wiele czynników takich jak: indywidualne podejście i doradztwo, kontrola wysokiej jakości, używanie włoskich materiałów, ręczne uszlachetnianie przez artystę, retusz srebrnymi i złoconymi patynami w przypadku obrazów na płótnie oraz produkcja drewnianych opraw na specjalne zamówienie. Cała produkcja obrazów odbywa się w Polsce, przy udziale wyspecjalizowanych partnerów Galerii w Chmurach.

5. Jaka jest różnica pomiędzy dziełem oryginalnym, a obrazem na płótnie?

Dzieła oryginalne stanowią obrazy rysowane pastelą i złotem na pergaminach. Oryginały są najczęściej prezentowane na międzynarodowych wystawach. Ich wartość jest związana nie tylko z jakością przedstawionej sztuki, ale również wysokim potencjałem nabywczym.

Grafiki i obrazy na płótnach są wiernie odwzorowanymi pracami dzieł oryginalnych. Dzięki skanowaniu cyfrowemu są wykonane w rozdzielczości 1:1 w stosunku do oryginału. Najważniejsze jest jednak, że wszystkie obrazy na płótnie oraz grafiki są wysyłane do Państwa po wykonaniu ręcznego i niepowtarzalnego zdobienia  Anny Borkowskiej - autorki prac. Każda grafika oraz obraz na płótnie posiada sygnaturę i wytłoczoną pieczęć, co daje Państwu gwarancję autentyczności naszej marki.

6. Czy można zamówić obraz w innym formacie?

Zagwarantowanie Państwu wykonania obrazów w najwyższej jakości i limitowanych nakładach, wyklucza stosowanie praktyki powielania motywów w innych formatach.

7. Jaki jest czas oczekiwania na obrazy?

W sytuacjach wyjątkowych, w których liczy się termin, np. podarowania obrazu w prezencie - prosimy o kontakt. Postaramy się zrealizować zamówienie jak najszybciej.

Przygotowanie grafik w oprawie trwa 1-5 dni. Przygotowanie obrazu na płótnie wymaga ręcznego retuszu, oraz specjalnego sprasowania płótna na drewnianym podłożu. Proces powstawania obrazu trwa 2-10 dni.

8. Gdzie można zobaczyć obrazy na żywo?

Zapraszamy Państwa do naszej pracowni, w miastach Zabrze lub Gliwice oraz do Salonów Sprzedaży. Obrazy można również zobaczyć podczas krajowych i międzynarodowych wystaw.

9. Dlaczego zdjęcia obrazów i grafik nie wyświetlają się na stronie internetowej w większych rozmiarach?

Jednym z kluczowych elementów naszej relacji z Klientem jest najwyższa jakość, dbałość o detal i staranność w przygotowaniu każdego produktu. Obrazy i grafiki Galerii w Chmurach zdobiące Państwa wnętrza, są produktami luksusowymi i unikatowymi, dlatego też chroniąc prawa autorskie artystki zwracamy szczególną uwagę, by takimi pozostały.