05.08.2020 - Aktualny czas dostawy - 1 do 3 dni robocze

INSPIRACJE

 

JAKI OBRAZ WYBRAĆ DO WNĘTRZA?

To pytanie najczęściej zadajemy sobie, siadając na nowej kanapie, w wyremontowanym wspaniale wnętrzu. Wtedy zdajemy sobie sprawę, że po trudnych chwilach spędzonych przy nadzorowaniu remontu, godzinach spędzonych w sklepach, nie nadszedł jeszcze czas zasłużonego odpoczynku. Nasze oczy błądzą po pustej ścianie. Została nam jeszcze jedna sprawa do załatwienia – wybór obrazu… Należy zwrócić uwagę na to, że raz powieszony obraz na ścianie zazwyczaj wisi przez wiele lat i w zapewne w najbardziej eksponowanym miejscu.

Czyli to jednak poważna sprawa…

Na podstawie wieloletniego doświadczenia postaramy się Państwu pomóc, udzielając kilku wskazówek, jak również przy okazji promując kilka miłych motywów. Zacznijmy więc od najbardziej popularnego zagadnienia, czyli koloru ścian.

KOLORY I RODZAJE ŚCIAN

Biele - uniwersalne tło dla każdego obrazu.

Jeżeli ściany naszego wnętrza są białe nie musisz się martwić o kolorystykę obrazu. Biel to kolor uniwersalny. Biel jest doskonałym tłem dla każdego obrazu. Kiedy połączymy ją ze stonowanym wyposażeniem wnętrza, stworzymy sobie bezpieczną przestrzeń. Musimy jednak pamiętać, aby w upodobaniu sobie jednolitej kolorystyki nie wpaść w pułapkę monotonii. W przypadku delikatnych obrazów warto podkreślić je odpowiednią oprawą na ścianie.

Szarość. 

Szarość podobnie jak biel jest kolorem neutralnym. Doskonale współgra z innymi barwami. Stonowany lub czarno-biały obraz na szarej ścianie wymaga jednak zaakcentowania dobrze dobraną oprawą.

Ciemny, stonowany kolor.

Nie bez powodu najdroższe obrazy świata w galeriach i muzeach są prezentowane na ciemnych tłach. W Twoim domu też taka ekspozycja się sprawdzi. Wiele osób obawia się, że ciemny kolor optycznie zmniejsza przestrzeń. Wystarczy pomalować tylko jedną ścianę w ciemnym kolorze, resztę pozostawiając w białym, aby uzyskać spektakularny efekt. Na ciemnej ścianie warto dodać obrazowi oprawę z metalicznym blaskiem srebrnym i złotym.

Cegła

Ściana z cegły jest bardzo atrakcyjnym miejscem na ekspozycję obrazów. Należy jednak wybrać szeroką oprawę, aby oddzielić subtelny rysunek od ściany. Idealnym wyborem jest kompozycja grafik w podwójnym passe-partout z kontrastującą ramą.

Granat - Ekskluzywny i oryginalny.

Granat to rzadko spotykany kolor w naszych domach. Obecnie wprowadzany jest wielu projektantów dzięki ogłoszeniu go kolorem Classic Blue kolorem roku Pantone 2020. Uspokaja, koi, wycisza – tłumaczy tegoroczny wybór Leatrice Eiseman z Pantone Color Institute. Przy takim tle możemy wybrać obraz kolorystycznie zbieżny lub czarno-biały.

Brązy i beże lubią swoje towarzystwo.

W Twojej przestrzeni dominują brązy i beże? Zastanawiasz się jaki obraz dobrać? Odpowiedź jest bardzo prosta. Brązy w towarzystwie brązów będą wyglądały interesująco, kiedy skontrastujemy odcienie. Ta sama zasada dotyczy beżów.

 

NOWA KOLORYSTKA WNĘTRZA

Proponujemy Państwu nasze rozwiązania. Stonowana kolorystyka z lekką nutką jednej ożywionej barwy zawsze sprawdzi się we wnętrzu. Kolor bieli, czerni i szarości traktujemy jako barwy neutralne - zawsze odpowiednie.

Galeria

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Facebook