29.05.2024 - Odkryj unikatowe obrazy do Twojego wnętrza

Dlaczego warto oprawiać obrazy? Jakie ramy wybrać?

  • Ramy do obrazów
    Ramy do obrazów

 

Dlaczego warto oprawiać obrazy?

 

W Galerii w Chmurach ramy do obrazów pełnią bardzo ważną funkcję przy ekspozycji dzieła. Są specjalnie i wnikliwie dobrane tak, aby pasowały do każdego motywu. Obraz do biura bez ramy traci swoje piękno i siłę przekonywania, gdy jego granice zlewają się z jego otoczeniem-dekoracyjną tapetą, czy strukturalną ścianą. Chcąc wydobyć ze sztuki jak najwięcej, musimy przejść bezpośrednio do wyimaginowanego wszechświata dzieła sztuki. Musi być ustalona granica. Tą granicą jest rama. To rodzaj okna, przez które widzimy inny świat. Rama powinna być wysokiej jakości, prezentując staranność i solidność wykonania. Sprawdź jakie ramy do obrazów wybrać.

Oczywiście, rama może spełniać funkcję „okna sztuki” i elementu dekoracyjnego nawiązującego do stylu wnętrza.

 

Jaka rama do obrazu będzie najlepszym rozwiązaniem?

 

Ramy czarne nie tylko podkreślą graficzny charakter obrazu, ale również wpasują się w minimalistyczny wystrój.

Ten sam efekt możemy osiągnąć przy białej ramie. Aby jednak zapobiec zlaniu się granic obrazu ze ścianą, proponujemy ramę o profilu bardziej wyszukanym... Zróżnicowany światłocień podkreśli delikatnie krawędzie. Ramy białe doskonale sprawdzą się we wnętrzach klasycznych, stylowych i minimalistycznych.

Ramy złote, srebrne i miedziane dają wyjątkowy efekt. W ciemnych wnętrzach ostrym blikiem odbijającego światła mocno eksponują granicę obrazu. Bardzo dobrze prezentują się też w nowoczesnych wnętrzach, ożywiając je i pozbawiając problemu monotonii. Taka oprawa obrazów sprawdzi się najlepiej.

Reasumując, dobrze dobrane ramy do obrazów wydobywają jego piękno oraz podkreślają styl wnętrza. Może też przełamać monotonię i zadziałać na zasadzie kontrapunktu. Wybór ramy do obrazów jest kwestią indywidualną. W Galerii w Chmurach oferujemy 6 rodzajów ram do dużych obrazów oraz 5 rodzajów ram do grafik.

Jeżeli mają Państwo z problem z podjęciem decyzji, jakie ramy do obrazów wybrać, zapraszamy do kontaktu z nami.