07.06.2020 - Aktualny czas dostawy - 1 do 3 dni robocze

PORADY

WIESZANIE OBRAZÓW - WYSOKOŚĆ

Ogólnie przyjęta zasada mówi, że środek obrazu powinien znajdować się na poziomie oczu widza. Najczęściej popełnianym błędem jest zawieszenie obrazu zbyt wysoko.

rys. freepik

WIESZANIE OBRAZÓW - KOMPOZYCJA SERII

Naszym zdaniem najlepiej prezentują się obrazy zawieszone bliżej siebie. Oko skupia się na jednym punkcie, co sprzyja lepszej koncentracji i kontemplacji sztuki. Przestrzeń wydaje się bardziej uporządkowana. Najczęściej popełnianym błędem jest równomierne rozkładanie obrazów względem ściany, czy sofy ("od końca do końca").

rys. freepik

 

WIESZANIE OBRAZÓW - WZGLĘDEM WYSOKOŚCI

Obrazy wieszamy wzdłuż lini przebiegającej przez środek z każdego obrazów. Najczęściej popełnianym błędem jest powieszenie obrazów różnej wielkości względem górnej krawędzi.

 

KTÓRĄ RAMĘ WYBRAĆ DLA GRAFIK?

W Galerii w Chmurach oferujemy dwa warianty opraw dla grafik: ramę Silver i ramę Black&Silver

Wariant 1. Rama Silver

Rama Silver z jasnym podwójnym passepartout jest oprawą bardziej uniwersalną. Kolor srebra jest stonowany i współgra ze światłem. Delikatne, czarne obrzeże ramy powoduje, że grafika jest bardziej zaakcentowana  i "nie zlewa się" z jasnym kolorem ściany.

 

Wariant 2. Rama Black&Silver

Rama Black&Silver z jasnym podwójnym passepartout jest oprawą oryginalną. Kolor czarny jest półmatowy, natomiast obrzeża srebrne. Ta rama podkreśla charakter wnętrza. We wnętrzu niweluje monotonię w eleganckim stylu.

 

KTÓRĄ RAMĘ WYBRAĆ DO OBRAZU?

Oprawa nie tylko eksponuje obraz na ścianie, ale może mieć wpływ na wystrój i charakter całego wnętrza. Dobrze dobrana, stylowa rama może sprawić, że wnętrze nabierze nowego charakteru. 

 

W Galerii w Chmurach oferujemy 4 warianty opraw dla obrazów: ramę Old Silver, ramę Dark&Gold, Ramę Silver i ramę Satin

Wariant 1. Rama  Old Silver

Rama Old Silver w kolorze delikatnie przetartego czernią srebra. Subtelna i delikatna, bardzo dobrze sprawdza się na ścianach w kolorach szarości, z cegły, klinkieru, kamienia, drewna. Szerokość ramy wynosi 3,5 cm. 

Wariant 3. Rama Dark&Gold

Rama Dark&Gold ciemnobrązowa w kolorze wenge z paskiem będącym akcentem przetartego złota. Odpowiednia dla osób chcących uzyskać mocniejszy kontrast pomiędzy ścianą, a obrazem. Szerokość ramy wynosi 3,5 cm. 

Wariant 3. Rama  Silver

Rama Silver sprawia wrażenie ramy podwójnej. Składa się z części wewnętrznej srebrnej i zewnętrznej czarnej. Rama jest wyrazem elegancji i nowoczesności. Uniwersalna, bardzo dobrze sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, skandynawskich, loftowych, klasycznych. Odpowiednia dla osób chcących uzyskać kontrast pomiędzy ścianą a obrazem. Szerokość ramy wynosi 7 cm. 

 

Wariant 3. Rama Satin

Rama Satin sprawia wrażenie ramy podwójnej. Składa się z części wewnętrznej ciemnobrązowej w kolorze wenge i zewnętrznej miedzianej z satynowym połyskiem. Szerokość ramy 7 cm. 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Facebook