25.07.2024 - Odkryj unikatowe obrazy do Twojego wnętrza

Twórca

 

Anna Borkowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Swoją pracę dzieli na twórczość artystyczną i projektową. Specjalizuje się w projektach, które określają całościowe, wizualne oraz brandingowe rozwiązania dla firm, instytucji i miast. 

 

DZIAŁALNOŚĆ ARTYSTYCZNA I ARCHITEKTONICZNA 

  • I miejsce w konkursie Kraków Airport Design na opracowanie motywów graficznych nowego terminalu w 2015. Projekt realizacyjny.
  • II miejsce w konkursie International Architecture Awards 2018. Projekt realizacyjny “5 ELEMENTS”
  • Wyróżnienie The European Product Design Award 2019  dla “5 ELEMENTS” -
  • Urban Design & Architecture Design Awards 2018 dla “5 ELEMENTS”
  • 2014, 2015 - The Wildlife Artist of the Year, London, The Mall Galleries.
  • 2015 -  Shanghai Botanical Garden - Indywidualna wystawa prac, projekt pawilonu
  • 2013-2019 - Zamek Książ (podczas Święta Kwiatów i Sztuki, kilkadziesiąt tysiący zwiedzających).
  • 2016 - udział w światowym konkursie Lexus Award 2016.
  • 2016 - indywidualna wystawa w sercu Wiednia, w zabytkowym Metro Kulturhaus.
  • identyfikacje wizualne, budowanie marki, projektowanie małej architektury dla biznesu i instytucji publicznych.

 

I NAGRODA KRAKÓW AIRPORT DESIGN na opracowanie przewodniego motywu graficznego.

Patronem honorowym konkursu był prof. Stanisław Tabisz Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Opinia jury konkursu:

"Projekt Anny Borkowskiej systemowo podejmuje temat konkursu, poprzez próbę zróżnicowania motywu dla powierzchni o różnym charakterze, oferując interaktywne rozwiązania oraz wskazując różne ścieżki jakimi projekt ów może się rozwijać. Projekt ten, również trafniej wpisuje się w surowy charakter architektury terminalu, równocześnie nawiązując do CI portu oraz motywów związanych z Krakowem i Małopolską. Projekt wykazuje cechy profesjonalnego warsztatu w odniesieniu do identyfikacji przestrzennej, z uwzględnieniem elementów, które w zależności od konfiguracji przybierają różne znaczenie."

 

2018 INTERNATIONAL ARCHITECTURE AWARDS

II NAGRODA / Kategoria: Product Design – Interior Design Elements / 

Architecture Podium ma przyjemność ogłosić zwycięzców International Architecture Awards 2018r. przyznawanych projektom wykazującym doskonałość i innowacyjność w architekturze i wzornictwie. W tym roku zarejestrowano 586 projektów z ponad 40 krajów, obejmujących architekturę, projektowanie krajobrazu, projekty urbanistyczne, projektowanie produktów i projekty wnętrz. Laureatem w kategorii Interior Design Elements został „5 ELEMENTS” by Tomasz Borkowski, Anna Borkowska.

 

ZAMEK KSIĄŻ,  Festiwal Kwiatów i Sztuki - wystawa indywidualna. 

Jak co roku od kilku lat oryginały obrazów i grafik Anny Borkowskiej prezentowane są w Zamku Książ podczas Święta Kwiatów i Sztuki w pierwszych dniach maja. W tym czasie zamek odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób.

2014-2019


 

WIEDEŃ, Kino Kultur Haus - wystawa indywidualna.

W samym sercu Wiednia, w zabytkowym Kino Metro odbył się koncert Pieśni i Ballad Stanisława Moniuszki z udziałem solisty Opery Wiedeńskiej - Pana Janusza Monarchy oraz wystawa indywidualna Anny Borkowskiej pod patronatem Ambasady Polskiej w Wiedniu, Instytutu Sztuki w Wiedniu oraz Wien Kultur. Organizatorzy wydarzenia: Galeria Meduna oraz Arena Classica.

08.10.2016 - 20.10.2016 

 


 

LONDYN, Wildlife Artist of the Year 2015, Mall Galleries

Obrazy Anny Borkowskiej już po raz kolejny w finale Międzynarodowego Konkursu "Wildlife Artist of the Year 2015". Prace zaprezentowane zostały w znakomitej Mall Galleries, w centrum Londynu (pomiędzy Trafalgar Square, a Buckingham Palace). Organizatorem konkursu jest The David Shepherd Wildlife Foundation, organizacja zajmująca się finansowaniem projektów związanych z ochroną dzikich zwierząt w Azji i Afryce.

"Wildlife Artist of the Year 2015" jest najbardziej znanym i prestiżowym konkursem dla artystów tworzących motywy zwierząt.

 

 


 

SHANGHAI - Shanghai Botanical Garden  - wystawa indywidualna.

Indywidualna wystawa 18 obrazów Anny Borkowskiej. Szanghajski Ogród Botaniczny, Strefa Ogrodów Bonsai. Pierwsza w historii Szanghajskiego Ogrodu Botanicznego wystawa sztuki.   

Wystawa została zorganizowana przez Szanghajski Ogród Botaniczny podczas Międzynarodowego Festiwalu Kwiatów, który jest największą tego typu imprezą w Chinach. W roku 2014 w festiwalu uczestniczyło blisko 500.000 osób. Wsparcia ekspozycji udzielił włoski producent materiałów ozdobnych - Fedrigoni, oddział Fedrigoni Asia Limited. 

26.03-01.05.2015

 


 

Wildlife Artist of the Year 2014 - The Mall Galleries, London 

02.06-07.06.2014

 


 

KRAKOWSKI POKAZ KONI ARABSKICH, 07.09.2018 - 09.09.2018

Od dwóch lat Galeria w Chmurach jest jednym ze sponsorów Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich, w którym sztukę i piękno natury łączy koń arabski. To dla nas zaszczyt oferować nasze prace (w ramach nagród) dla światowej sławy hodowców, sędziów oraz kolekcjonerów, w tym również Shirley Watts wraz z mężem Charlie Watts z zespołu The Rolling Stones.