29.05.2024 - Odkryj unikatowe obrazy do Twojego wnętrza

Inspiracje

  • Inspiracje na ścianę
    Inspiracje na ścianę

 

Jakie dekoracje ścian warto wybrać?

 

To pytanie najczęściej zadajemy sobie, siadając na nowej kanapie, w wyremontowanym wspaniale wnętrzu. Wtedy zdajemy sobie sprawę, że po trudnych chwilach spędzonych przy nadzorowaniu remontu, godzinach spędzonych w sklepach, nie nadszedł jeszcze czas zasłużonego odpoczynku. Nasze oczy błądzą po pustej ścianie. Jak znaleźć inspiracje wnętrz? Została nam jeszcze jedna sprawa do załatwienia – wybór obrazu… Należy zwrócić uwagę na to, że raz powieszony obraz na ścianie zazwyczaj wisi przez wiele lat i w zapewne w najbardziej eksponowanym miejscu.

Czyli to jednak poważna sprawa…

Na podstawie wieloletniego doświadczenia postaramy się Państwu pomóc, udzielając kilku wskazówek, jak również przy okazji promując kilka miłych motywów. Zacznijmy więc od najbardziej popularnego zagadnienia, czyli  inspiracji odnośnie koloru ścian.

 

Kolory i rodzaje ścian - inspiracje

Biele - uniwersalne tło dla każdego obrazu.

Jeżeli ściany naszego wnętrza są białe nie musisz się martwić o kolorystykę obrazu. Biel to kolor uniwersalny. Biel jest doskonałym tłem dla każdego obrazu. Kiedy połączymy ją ze stonowanym wyposażeniem wnętrza, stworzymy sobie bezpieczną przestrzeń. Musimy jednak pamiętać, aby w upodobaniu sobie jednolitej kolorystyki nie wpaść w pułapkę monotonii. W przypadku delikatnych obrazów warto podkreślić je odpowiednią oprawą jako dekoracja ściany w salonie.

Szarość. 

Szarość podobnie jak biel jest kolorem neutralnym. Doskonale współgra z innymi barwami. Stonowane lub czarno białe obrazy na szarej ścianie wymaga jednak zaakcentowania dobrze dobraną oprawą. Doskonale wkomponuję się obraz Sosny.

inspiracje wnętrz

dekoracja ścian

dekoracja ściany inspiracje

Ciemny, stonowany kolor.

Nie bez powodu najdroższe obrazy świata w galeriach i muzeach są prezentowane na ciemnych tłach. Taki charakter ma obraz Tancerz Premium. W Twoim domu też taka ekspozycja się sprawdzi. Zastanówmy się jaka dekoracja ściany będzie odpowiednia. Wiele osób obawia się, że ciemny kolor optycznie zmniejsza przestrzeń. Wystarczy pomalować tylko jedną ścianę w ciemnym kolorze, resztę pozostawiając w białym, aby uzyskać spektakularny efekt. Na ciemnej ścianie warto dodać obrazowi oprawę z metalicznym blaskiem srebrnym i złotym.

Cegła

Ściana z cegły jest bardzo atrakcyjnym miejscem na ekspozycję obrazów. Taka też może być dekoracja ściany w salonie. Należy jednak wybrać szeroką oprawę, aby oddzielić subtelny rysunek od ściany. Idealnym wyborem jest kompozycja grafik w podwójnym passe-partout z kontrastującą ramą.

Granat - Ekskluzywny i oryginalny.

Granat to rzadko spotykany kolor w naszych domach. Obecnie wprowadzany jest wielu projektantów dzięki ogłoszeniu go kolorem Classic Blue kolorem roku Pantone 2020. Uspokaja, koi, wycisza – tłumaczy tegoroczny wybór Leatrice Eiseman z Pantone Color Institute. Przy takim tle możemy wybrać obraz kolorystycznie zbieżny lub czarno-biały. Doskonale sprawdzi się tu obraz Łabędź.

Brązy i beże lubią swoje towarzystwo.

W Twojej przestrzeni dominują brązy i beże? Zastanawiasz się jaką dekorację ścian wybrać? Odpowiedź jest bardzo prosta. Brązy w towarzystwie brązów będą wyglądały interesująco, kiedy skontrastujemy odcienie. Ta sama zasada dotyczy beżów. W takim przypadku doskonale zaprezentuje się obraz Koń w galopie.

dekoracja ścian w salonie

 

Nowa kolorystyka wnętrza

Proponujemy Państwu nasze rozwiązania. Stonowana kolorystyka z lekką nutką jednej ożywionej barwy zawsze sprawdzi się we wnętrzu. Kolor bieli, czerni i szarości traktujemy jako barwy neutralne - takie inspiracje na kolory ścian będą zawsze odpowiednie.

Galeria

Paleta barw na ścianie

Paleta barw na ścianie

Paleta barw - kolory ziemi

Paleta barw - kolory ziemi

Paleta barw - natura

Paleta barw - natura

Obraz w kolorach ziemi

Obraz w kolorach ziemi

Paleta barw - nowoczesna czerwień

Paleta barw - nowoczesna czerwień

Paleta barw - nowoczesny salon

Paleta barw - nowoczesny salon