14.06.2024 - Odkryj unikatowe obrazy do Twojego wnętrza

Natura na obrazach - symbolika i motyw w malarstwie

  • Sumbole i motywy w malarstwie
    Sumbole i motywy w malarstwie

 

Aż trzy państwa, niemal w tym samym czasie wysyłają misje na Marsa. USA, Chiny i Zjednoczone Emiraty Arabskie zaczęły wyścig nie na żarty o nowy świat, nowe możliwości nową naturę. Czy te niesamowite fotografie „czerwonej planety” to natura? Człowiek poszukuje tam śladów życia organicznego i wody, czyli elementów niezbędnych do życia. Naukowcy przewidują, że za 10 lat Mars zostanie okiełznany. Wcześniej, za drobną opłatą będziemy mogli dać wystrzelić się w przestrzeń kosmiczną, by w luksusowym międzygwiezdnym hotelu pooglądać  widoki starej, poczciwej Ziemi.

 

Natura w malarstwie

 

Jednak większość z nas preferuje naturę w klasycznej, czystej postaci. Nic dziwnego, są przecież w naszym kraju miejsca magiczne, nie do końca odkryte; jak chociażby trochę zapomniana Lubelszczyzna z dzikim Roztoczem, czy  rozlewiska Biebrzy. Niezwykle atrakcyjna jest Suwalszczyzna – czyste jeziora, setki kilometrów tras rowerowych, pieszych i zdrowa kuchnia. Same Suwałki zaskakują przemianą z prowincjonalnego, kiedyś „gubernianego” zaścianka w nowoczesne miasto kultury, ze znakomitymi muzeami (Muzeum Okręgowe i Muzeum Marii Konopnickiej) i letnim festiwalem bluesowym na europejskim poziomie. Mamy więc oddech, wiemy co kochać i gdzie wracać. 

Przyroda w malarstwie jest naszą najstarszą i najwierniejszą towarzyszką. Pierwsza ekspresja artystyczna, odkryte ślady z prehistorii - malowidła na ścianach jaskiń, nie przedstawiają wizerunków człowieka, ale towarzyszące mu zwierzęta. Harmonia, zespolenie ze światem roślin i zwierząt tkwi w nas od zawsze. Motyw natury jest też najczęściej spotykany w sztuce. W propozycji Galerii w Chmurach wręcz jedynym… 

 

Symbol i motyw Przyrody w malarstwie

 

Ręcznie zdobione obrazy na ścianę i grafiki do salonu przedstawiają całą plejadę dynamicznych koni w galopie, żurawi w locie, tańczących łabędzi, dostojnych  kogutów, ale też żyjątek bardziej zwiewnych, takich jak ważki i motyle. Warto zatem poznać motyw przyrody. Obecny jest oczywiście i świat roślin: soczysta, bujna zieleń traw i kompozycje wielokolorowych kwiatów. Motywy te dają szczególny oddech i wytchnienie. Sprawiają, że czujemy się wolni i swobodni. Natura na obrazach wykonana jest z najwyższym kunsztem artystycznym, z najlepszych materiałów i opraw. Przeznaczone do wielu przestrzeni, zarówno publiczno-biznesowych, jak i dla domu: salonu, kuchni czy sypialni.

Posiadanie takich artystycznych obiektów pozwala nam na stałe obcowanie ze sztuką, a w kontekście nie tylko wakacyjnych podróży, na przedłużanie chwil radości płynących z kontaktu z NATURĄ.  Szczególnie polecamy całe kompozycje w formie tryptyków: Seria Ulotna, Seria Wodna, Seria Wietrzna i inne...

  • Tryptyk Seria Wietrzna
    Tryptyk Seria Wietrzna