14.06.2024 - Odkryj unikatowe obrazy do Twojego wnętrza

Obserwacja ptaków

  • Obserwacja ptaków
    Obserwacja ptaków

Dla miłośników ptaków, a tym samym odbiorców Galerii w Chmurach mamy dobrą wiadomość! Obserwacja ptaków przynosi terapeutyczne korzyści. To zajęcie, które daje możliwość zredukowania codziennego stresu i powrotu do natury. Wnikliwe podpatrywanie ptaków angażuje naszą uwagę i zmusza do koncentracji na byciu tu i teraz.

Badanie naukowe z 2020 r. opublikowane w Ecological Economics wykazało wyraźną korelację między szczęściem a liczbą gatunków ptaków z nami sąsiadujących. Z Europejskiego Badania Jakości Życia z 2012 roku, porównano poziom zadowolenia ponad 26 000 dorosłych osób w odniesieniu do różnorodności ptaków występujących w ich otoczeniu. Według obliczeń naukowców, przebywanie w pobliżu 14 dodatkowych gatunków ptaków dawało tyle samo satysfakcji, co zarabianie dodatkowych 150 EUR miesięcznie. Tak więc ptaki są tak samo ważne dla ludzkiego dobrobytu, jak bezpieczeństwo finansowe.

Ze względu na porę roku możemy stosować różne metody obserwacji. Miłośnicy spacerów mogą delektować się śpiewem oraz obserwacją ptaków w parkach i lasach. Dla osób przebywających w domu doskonałym rozwiązaniem będzie instalacja karmnika z pokarmem, który skutecznie zwabi różnorodne gatunki.

Dla miłośników sztuki Galerii w Chmurach proponujemy obrazy z motywem żurawi, gęsi oraz łabędzi. Nasze obrazy są pełne życia i energii - stanowią inspirację do podglądania ptaków w naturze.