14.06.2024 - Odkryj unikatowe obrazy do Twojego wnętrza

Obrazy czarno-białe

Sortuj wg:

Obrazy czarno-białe to jedna z najbardziej ekskluzywnych propozycji Galerii w Chmurach. Wszystkie trzy serie charakteryzuje wymiar każdej z grafik 53x43 cm. Poruszamy się tu w świecie czarno-białym z całą paletą odcieni. Od bieli, która swą szlachetnością i świetlistością daje przestrzeń, oddech i poczucie nieskończoności. Poprzez dostojną, monumentalną czerń kreującą kontur, kontrast i budującą treść tych nowoczesnych na wskroś grafik z przeznaczeniem na ścianę. Pośrodku jest cień szarości, czyli niuans, niedopowiedzenie, tajemniczość.

 

Czarno-białe obrazy tryptyki

 

Dodatkowe zwielokrotnienie wrażeń estetycznych osiągnięte zostało poprzez ułożenie grafik czarno białych w tryptyki

Pierwszy z nich pochodzi z SERII IN(K)SECTS i przedstawia trzy drobne istotki. Treścią pierwszej z grafik jest ważka, która w swej symbolice zdaje się mówić – Żyj pełnią życia, wykorzystuj każdą chwilę, realizuj siebie tak jak ja podczas swego krótkiego życia. Na drugiej grafice uchwycony został motyl w dynamice lotu, symbol swobody i wolności - niczym bohater filmu Papillon. Trzeci element jest najbardziej ulotny, tajemniczy i zniuansowany – to ćma, która przekracza prawa materializmu i optyki.

Dwa kolejne tryptyki pochodzą z serii związanych z miejscami debiutu - światowymi metropoliami promującymi sztukę na najwyższym poziomie – Londyn, Shanghai, Wiedeń, w tym wypadku SERIA WIEDEŃ. Obydwie grafiki czarno-białe przedstawiają konie – zwierzęta tak bliskie człowiekowi. Mimo identyczności motywu, tryptyki są bardzo różne w swej wymowie. Pierwszy to emanacja odcieni, bieli, czerni i szarości, gra światłocieniem. Mimo tych subtelności koń zdaje się wyskoczyć z ram obrazu i pocwałować w step. Drugi tryptyk to trzy niezwykłe grafiki ujęć konia w różnych pozach z dominantą czerni i kontrastu jako głównego środka wyrazu. Ze względu na swą specyfikę – użycie czerni i bieli, tryptyki grafik na ścianę, szczególnie są dedykowane do przestrzeni o charakterze minimalistycznym, a więc typu skandynawskiego czy loftowego. 

 

Wysoka jakość naszych obrazów czarno białych w ramie

 

Zwracamy uwagę również na walory techniczne naszych obrazów do salonu czarno-białych w ramie: ekskluzywne oprawa i ramy (do wyboru kilka wersji), najwyższej klasy materiały oraz podwójne passe-partout.