14.06.2024 - Odkryj unikatowe obrazy do Twojego wnętrza

Blog

 • Oświetlenie ściany

  Oświetlenie obrazów na ścianie

  Dla tych, którzy pragną perfekcyjnie wyeksponować obraz przygotowaliśmy kilka rad dotyczących oświetlenia.

 • Wpływ barwy światła na kolor ścian

  Naturalna i sztuczna barwa światła oraz ich wpływ na kolor

  Jednym z najważniejszych czynników zmieniających nasze widzenie jest barwa światła, którą postaramy się Państwu przybliżyć. Pomożemy przewidzieć jak naturalne lub sztuczne, ciepłe lub zimne światło wpływa na kolor.

 • Jak wieszać obrazy na ścianie ?

  Kompozycja obrazów na ścianie

  Ekspozycja dzieł sztuki w swoim domu, biurze lub innej przestrzeni publicznej stała się powszechna, a nawet nieodzowna. Posiadania obrazu, grafiki czy innego obiektu artystycznego poprawia nam nastrój, sprawia, że czujemy się dobrze w swoim otoczeniu życiowym.

 • Zasady i elementy oprawy obrazów

  Zasady i elementy oprawy obrazów

  Z ekskluzywną oprawą grafik większość z nas ma styczność w muzeach i w galeriach. Efekt ekspozycji uzyskuje się przez dodanie im dodatkowego szerokiego tła, na końcu zabezpieczonego szkłem i ramą, które bliżej przedstawiamy.

 • Ramy do obrazów

  Dlaczego warto oprawiać obrazy? Jakie ramy wybrać?

  Oto jest pytanie… Na szczęście, w Galerii w Chmurach na to pytanie znamy odpowiedź!

 • Dekoracja skandynawska

  Taniec w malarstwie

  Wiele ptaków wczesną wiosną po przylocie z odległych lądów, gdzie zimują, odgrywa przed swoimi potencjalnymi partnerkami szereg zabiegów, nazwijmy je „prorodzinnych”. Często jest to właśnie swoisty spektakl taneczny.

 • Perfekcja kompozycji obrazów na ścianie

  Obrazy - Jak stworzyć duet idealny?

  W Galerii w Chmurach oferujemy wiele zgranych par obrazów z motywami ptaków, koni, roślin i owadów. Podpowiadamy jak dobierać i zestawiać  obrazy razem na ścianie, aby tworzyły ciekawą wizualnie i tematycznie kompozycję.

 • blog-paletabarw.jpg

  Stonowana kolorystyka - Obrazy w kolorach ziemi

  Jest taki czas w przyrodzie, w którym wyraźnie widzimy zmianę kolorystyki otoczenia. Wiosną cieszymy się z soczystej zieleni, latem z barwnych kwiatów, na jesień z przebarwiających się liści, a w zimie ze śnieżno-białej aury.  Cztery pory roku to cztery palety barw.

 • Obraz konia na ścianę

  Biel i czerń – odwieczne przeciwieństwa.

  “Black and white always looks modern, whatever that word means.” – Karl Lagerfeld. Motto, którego nie będziemy tłumaczyć, ale chętnie to Państwu zobrazujemy:)

 • Lot żurawia

  Miłość z lotu żurawia... Motyw i symbolika w malarstwie

  Wizerunek żurawia przywołuje wiele skojarzeń, stąd chyba takie bogactwo symbolicznych znaczeń związanych z tym pięknym ptakiem. Należy do ulubionych tematów w obrazach Galerii w Chmurach.

 • Obraz w kolorze zielonym

  Efekt motyla na obrazach - symbolika i znaczenie

  Motyw motyla nie należy do najbardziej charakterystycznych i częstych w propozycjach Galerii w Chmurach. Mimo to jest ważny, ceniony i pożądany. Dlaczego? Przecież motyl jest jednym z pierwszych zwiastunów wiosny, niesie z sobą radość, bogactwo koloru i swobodę.

 • Symbolika ważki

  Ważka na obrazach - motyw i symbolika

  Oglądając obrazy w Galerii w Chmurach najczęściej skupiamy się na jej głównych bohaterach - żurawiach z rozpostartymi skrzydłami, lecącymi wśród chmur. Spektakularny lot ptaków w oddali zawsze zwraca uwagę widza.

 • Koń arabski wystawa

  Motyw i symbolika konia na obrazach

  Wśród ulubieńców człowieka, na samym szczycie znajduje się koń. Z dwóch powodów. Ten nieparzystokopytny, roślinożerny ssak  towarzyszy nam od prehistorii. Odegrał znaczącą rolę w rozwoju cywilizacji.

 • Sumbole i motywy w malarstwie

  Natura na obrazach - symbolika i motyw w malarstwie

  Aż trzy państwa, niemal w tym samym czasie wysyłają misje na Marsa. USA, Chiny i Zjednoczone Emiraty Arabskie zaczęły wyścig nie na żarty o nowy świat, nowe możliwości nową naturę. Czy te niesamowite fotografie „czerwonej planety” to natura?

   

 • Symbolika koguta w malarstwie

  Kogut na obrazach - motyw i symbolika

  Z podwórka trafia na ściany salonu - taki awans możliwy tylko w Galerii w Chmurach! Trochę żartobliwie mówimy o wizerunku koguta, który często występuje w literaturze, architekturze i sztuce ludowej, rzadziej w malarstwie.

 • Elegancki obraz do biura

  Wybór obrazów do biura

  Aranżacja biura odgrywa znaczącą rolę w tworzeniu odpowiedniej atmosfery pracy. Odpowiednio zaprojektowane otoczenie dobrze wpływa na nastrój i produktywność pracowników.

   

 • Obrazy z drzewami

  Sosna na obrazach - symbolika i motyw

  Nie trzeba wiele wysiłku, żeby wyobrazić sobie szum i zapach sosnowego lasu. Nie trzeba też wiele, aby obraz przedstawiający sosny mieć na co dzień w swoim salonie, jadalni, sypialni, biurze lub innym miejscu.

   

 • Tryptyk do salonu, biura i gabinetu

  Tryptyk - siła liczby 3

  W Galerii w Chmurach oferujemy Państwu tryptyki, wiedząc, że doskonale sprawdzą się na ścianie w większości wnętrz. Siła tryptyku tkwi w łatwości aranżacji dekoracji - możliwości pokazania serii obrazów jako jednej spójnej kompozycji, ale też trzech odrębnych obrazów.

   

 • Wyjątkowy prezent - ekskluzywne zakładki

  Obraz na prezent - przewodnik po motywach

  Wybór prezentu dla bliskiej osoby jest nie lada wyzwaniem. Odpowiednio wybrany obraz w Galerii w Chmurach może przekazać „więcej niż 1000 słów”. Aby pomóc naszym Klientom w podjęciu właściwej decyzji, przygotowaliśmy krótki przewodnik po motywach naszych obrazów.

   

 • Obrazy styl hampton

  Styl Hampton - jasność, przestrzeń, luksus.

  Zazwyczaj rzadko oglądamy wnętrza w estetyce Hampton. Ten styl kojarzy się z nadmorskimi domami z przestrzennymi i jasnymi wnętrzami, wygodnymi meblami oraz dodatkami inspirowanymi marynizmem i plażą.

   

 • Obraz klasyczny czy nowoczesny ?

  Czy klasyczne obrazy mogą być zarazem nowoczesne?

  W świecie sztuki często zadaje się pytanie, czy klasyczne obrazy mogą uosabiać ducha nowoczesności.

   

 • Pozytywne i radosne obrazy

  Skrzydła w górę, czyli motyw na poprawę humoru :)

  W Galerii w Chmurach bardzo często spotykamy się z zadaniem wyboru obrazu, który ożywi i rozświetli przestrzeń. Najczęściej nasi Klienci szukają barwnego i jasnego motywu.

 • Inspiracje na ścianę

  Inspiracje

  Jakie dekoracje ścian warto wybrać? To pytanie najczęściej zadajemy sobie, siadając na nowej kanapie, w wyremontowanym wspaniale wnętrzu. Wtedy zdajemy sobie sprawę, że po trudnych chwilach spędzonych przy nadzorowaniu remontu, godzinach spędzonych w sklepach, nie nadszedł jeszcze czas zasłużonego odpoczynku.

   

 • Wizualizacja obrazu

  Który obraz mi pasuje?

  Jeżeli masz problem z wyborem obrazu do wnętrza, możesz skorzystać z naszej pomocy. Oferujemy możliwość wykonania bezpłatnej wizualizacji obrazu w Twoim wnętrzu. Prześlij nam zdjęcie oraz informację dotyczącą wymiaru, który pozwoli uzyskać odpowiednie proporcje.

   

 • Tryptyk w kolorze niebieskim

  Twój ulubiony kolor, a wybór obrazu

  Od czasu najwcześniejszych zarejestrowanych badań nad kolorami, które miały miejsce w 1800 roku trwa nieprzerwanie dominacja barwy niebieskiej.

 • Obrazy glamour

  Obrazy Glamour

  Kiedy widzisz wnętrze, które emanuje wyrafinowaniem i luksusem, śmiało możesz je określić jako styl glamour.

 • Obserwacja ptaków

  Obserwacja ptaków

  Dla miłośników ptaków, a tym samym odbiorców Galerii w Chmurach mamy dobrą wiadomość! Obserwacja ptaków przynosi terapeutyczne korzyści.

 • Akty w nowej odsłonie

  Akty w nowej odsłonie

  Dziś do naszej żywiołowej kolekcji dołączamy jeszcze jeden temat, również powiązany z witalnością i lekkością - akty. To obrazy subtelnie, czasami abstrakcyjnie wyrysowane.

   

   

   

 • Percepcja kolorów

  Postrzeganie kolorów. Kto widzi lepiej?

  Postrzeganie kolorów to kwestia bardzo indywidualna. Zazwyczaj przeciętny człowiek jest w stanie rozróżnić około miliona kolorów i ich odcieni. To wspaniała umiejętność naszego ciała, wykorzystywana jest w ograniczonym zakresie.

 • Delikatny i jednocześnie dynamiczny akt Kobieta Seria Niebieska

  W zdrowym ciele - zdrowy duch

  Nasze myślenie o aktach odwołuje się do renesansowej koncepcji, w której symbolem doskonałego piękna staje się ciało ludzkie. Jest ono źródłem doznań zmysłowych i estetycznych.

Strony: