05.07.2022 - CZAS NA NOWOCZESNE I LEKKIE OBRAZY

Który obraz mi pasuje?

Szanowni Państwo,

W podjęciu decyzji o wyborze obrazu, który będzie pasował do Państwa wnętrza pomoże Anna Borkowska - autorka wszystkich obrazów Galerii w Chmurach. Oferujemy możliwość wykonania bezpłatnej wizualizacji obrazu w Państwa wnętrzu. Prześlij nam zdjęcie wnętrza oraz informację dotyczącą wymiarów ściany. Mail: anna.borkowska@a-bo.plwizualizacja obrazu

wizualizacja obrazu na ścianie

 

 

Jak wybrać obraz na ścianę - motyw i symbolika

 

W sprawach symboliki możemy być mniej lub bardziej sceptyczni, nie zmienia to jednak faktu, że od tysiącleci miliony ludzi na całym świecie obserwując naturę dochodziło do podobnych wniosków wyróżniając jedne obrazy od drugich. Mając tę świadomość warto otoczyć się obrazami wyjątkowymi. Jak dopasować obraz na ścianę do wnętrza?

Niewątpliwie takimi motywami obrazów są ptaki. Żurawie, gęsi, łabędzie są przykładem wspaniałego partnerstwa, rodzicielstwa, a przy tym wzbijają się w chmury. Czy można chcieć czegoś więcej? To dobre obrazy dla rodziny, par małżeńskich, ale również dla tych, którzy marzą o własnej przestrzeni. Dla wszystkich innych polecamy niezobowiązujące, lekkie, ale zawsze przyjemne dla oka tematy jak maki, trawy, motyle i ważki. Ulotne, wspaniałe chwile... Sprawdź jaki obraz do wnętrza będzie pasował w Twoim mieszkaniu.

Motyw Żurawi. Ptak szczęścia.

Od czasów starożytności żurawie na całym świecie utożsamiane są ze szczęściem i pomyślnością. W Egipcie ten ptak był atrybutem bogów, przelatujący nad Nilem zapowiadał dobrobyt. W kulturze chińskiej motyw żurawia symbolizował dobro, nieśmiertelność, wyzwolenie od ziemskich ograniczeń, jedność dwojga ludzi i wieczną pomyślność. Do dziś w Chinach, Japonii i Korei Płd. wznosi się toast "Niech wasze życie będzie długie i szczęśliwe jak w przypadku żurawia".

Żurawie są bardzo wdzięcznym tematem dla artystów. Eleganckie w ruchach, powabne i dystyngowane w tańcu, lekkie, a zarazem majestatyczne w powietrzu. Ich fizyczne piękno jest niezaprzeczalne. Artystkę urzekają swoją harmonią i elegancją ruchów.

Motyw Gęsi. Ptak opatrzności i małżeństwa.

Gęś jest ulubionym gatunkiem ptaka artystki. W pracach stara się oddać jej dynamizm i energię w powiązaniu z wodą i powietrzem. Z małymi wyjątkami, na całym świecie, cieszy się niebywałym szacunkiem. W kulturze chińskiej, indiańskiej i greckiej symbolizuje szczęście małżeńskie, w biblii, kulturze rzymskiej, celtyckiej to opatrzność i czujność, w buddyźmie oznacza moc cnót duchowych. Jej wspaniały charakter i umiejętności są niezwykłe i warte naśladowania. W sztuce gęś najwspanialej została zaprezentowana w filmie Jaques’a Perrina - Makrokosmos "Podniebny taniec".

Motyw Ważki. Żyj w pełni, życie to tylko chwila...

Motyw ważki w niemal każdym zakątku świata symbolizuje zmiany w perspektywie samorealizacji. Zwinny lot ważki i jej zdolność do poruszania się we wszystkich sześciu kierunkach daje poczucie władzy i opanowania wszystkich swoich możliwości. Ważka żyje tylko kilka miesięcy. W tym czasie osiąga swoje niesamowite umiejętności, które wykorzystuje w pełni. 

Motyw Maków. Daj się unieść...

Maki wydają się lekkie i bezwolne. Poddane podmuchom wiatru ożywiają się i nabierają wdzięku. W wielu krajach kojarzą się ze spokojnym snem (kwiat Morfeusza). W symbolice chińskiej, mak reprezentuje odpoczynek, piękno, sukces.

Teraz już wiesz jak dobrać obraz do wnętrza!

 
  • Dodaj link do:
  • facebook.com