11.07.2020 - Aktualny czas dostawy - 1 do 3 dni robocze

KOLEKCJE ZAKŁADEK DO KSIĄŻEK

Sortuj wg:

Kolekcja zakładek do książek to creme della creme wśród zasobów artystycznych Galerii w Chmurach. Włączenie takiej propozycji wydaje się być logiczne. Jeśli ktoś poszukuje obrazu, czyli dzieła artystycznego, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że również czyta. A jeśli czyta, to zapewne szanuje książkę, która jest także swoistym dziełem sztuki i nie należy jej niszczyć poprzez zaginanie. 

A więc tylko ZAKŁADKA. Często bywa nią bilet z pociągu, kwit z pralni lub pocztówka z sanatorium. Dla aktywnego odbiory sztuki może nią być nasza piękna zakładka, która oprócz funkcji technicznej daje coś jeszcze. Co i poprzez co? Przede wszystkim poprzez treść, tematykę, tak bliską każdemu człowiekowi. Jest nią NATURA, która w swym bogactwie i  symbolice, a jednocześnie prostocie przybliża nas do tajemnicy makrokosmosu. Pierwszą kolekcję  motywów stanowią żurawie i motyle. Żurawie wspaniałe ptaki w dynamicznych ujęciach, w locie. Nie ma nic piękniejszego w swej prawdzie, od symboliki żurawia. Dobro, jedność dwojga ludzi, nawiązania do archetypu rodzicielstwa, ale także szczęście, dobrobyt i marzenia o harmonii. Te skojarzenia i znaczenia urzekły już starożytne ludy wschodu. Fascynują też naszą Galerię w Chmurach oddając ich piękno, majestat i siłę. Jeśli na chwilę zatrzymamy się patrząc na żurawie, po chwili unosimy się razem z nimi w odległe krainy, zapominamy o troskach dnia codziennego. Drugim motywem tej kolekcji jest motyl – symbol swobody i wolności, mówimy często – Jesteś wolny jak motyl…

Druga kolekcja, z motywem równie dynamicznym i niezwykle przestrzennym. Są to konie – zwierzęta będące bardzo często centralnymi motywami światowego malarstwa. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ od zarania ludzkości to zwierzę towarzyszyło człowiekowi. Kiedy wpatrzymy się w oczy konia, wydaje nam się, że nas rozumie, że wie jak bardzo jest nam bliski. 

Obydwie kolekcje zakładek wydrukowane na bardzo dobrym, przyjemnym w dotyku papierze, w zdobieniu, bogatej kolorystyce i ekskluzywnym opakowaniu. Znakomity, niebanalny, dla niektórych (nieczytających) sugestywny prezent!

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Facebook